Onkoloģijas diena 2021: Kolorektālais vēzis

Šā gada 11. novembrī no plkst. 12.00 līdz 15.30 tiešsaistē norisināsies konference “Latvijas Onkologu asociācijas Onkoloģijas diena 2021: Kolorektāla vēža diagnostikas un ārstēšanas izaicinājumi”, kas domāta visu specialitāšu ārstniecības personām un ko organizē Latvijas Onkologu asociācija sadarbībā ar Latvijas Koloproktologu biedrību.

Dalība tiešsaistes konferencē ir bez maksas, lūdzu reģistrēties te https://ej.uz/KolorektalaisVezis

Konferencē tiks aktualizēts nozīmīgākais kolorektālā vēža diagnostikā, vakcinācijā un skrīningā, staru terapijā, ķīmijterapijā un ķirurģijā. Programmu skatīt te.

Tajā piedalīsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Jēkabpils reģionālās slimnīcas, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti, kā arī starptautiski vieslektori no Īrijas un Portugāles. Lektori

Resnās un taisnās zarnas vēzis jeb kolorektālais vēzis ir viens no visbiežāk sastopamajiem ļaundabīgajiem audzējiem un Latvijā katru gadu ar to saslimst vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Kā norāda Nacionāla Veselības dienesta dati, atsaucība uz valsts apmaksātajiem profilaktiskajiem izmeklējumiem ir ļoti zema – 2020. gadā tikai 14,6% iedzīvotāji vecuma grupā no 50 līdz 74 gadiem veica zarnu vēža profilaktisko testu, bet 2021. gada pirmajā pusgadā šo testu veikuši tikai 8%.

Novēloti atklāta kolorektāla vēža ārstēšana ir laikietilpīgāka un finansiāli dārgāka, kā arī ne vienmēr nodrošina pozitīvu gala iznākumu, tāpēc arī šogad cenšamies aktualizēt kolorektāla vēža diagnostiku un ārstēšanu, lai šo situāciju vērstu uz labo pusi,” norāda Rīgas Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centra pārstāvis un Latvijas Onkologu asociācijas prezidents asoc. prof., Dr. med. Jānis Eglītis.

Lai laikus pamanītu šo audzēju un uzsāktu ārstēšanos, asoc. prof., Dr. med. Jānis Eglītis aicina iedzīvotājus vecumā no 50 līdz 74 gadiem veikt valsts apmaksātu resnās un taisnās zarnas vēža profilaktisko pārbaudi (slēpto asiņu izmeklējums fēcēs) reizi divos. Profilaktisko izmeklējumu veikšanai uzaicinājuma vēstule netiek nosūtīta. Lai saņemtu valsts apmaksātu testu un informāciju par izmeklējuma veikšanu mājas apstākļos, jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

“Viens no viediem, kā novērst saslimstību ar kolorektālo vēzi ir agrīna diagnostika, jo lielākā daļa pozitīvo vēža skrīninga testi ir ar  labdabīgām priekžvērža situācijām, ”  norāda asoc. prof., Dr. med. Jānis Eglītis.

Lai pēc iespējas sekmīgāk noritētu kolorektāla vēža diagnostika un ārstēšana, uz konferenci tiek aicināti gan ģimenes ārsti, gan ārsti diagnostikā, kā arī citi speciālisti. “Kolorektālais vēzis ir viens no tiem ļaundabīgiem audzējiem, kuram šobrīd ir pieejama laba un kvalitatīva ārstēšana, un ir iespējams sasniegt labus ārstēšanas rezultātus, tāpēc ir svarīgi šo tēmu aktualizēt plašāk,” tēmas aktualitāti pamato Jēkabpils reģionālās slimnīcas speciālists Dr. Guntis Ancāns.

Dalība pasākumā būs iespējama tikai tiešsaistē – platformā Zoom, iepriekš elektroniski reģistrējoties līdz 10. novembra plkst. 12.00. Tāpat būs iespējams vērot tiešraidi Latvijas Onkologu Asociācijas sociālā tīkla Facebook profilā.

Saite uz elektronisko reģistrācijas formu: https://ej.uz/KolorektalaisVezis. Vairāk par pasākumu būs iespējams uzzināt: https://fb.me/e/5bqO0D34c.